Rezignujem na dospelosť

Autor: Agáta Mikolková | 30.6.2011 o 10:26 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  760x

Tá dospelosť je dosť nudná. Vôbec ma neteší, že sa sem tí cirkusanti dotrepali. Vôbec sa mi nezdá dobrodružné, že žijú v dome na kolesách. Skôr nahlas rozmýšľam, je tam tečúca voda? Kedy nastane ten zlom, že nás prestanú vzrušovať takéto veci?  

Prišiel cirkus. Rozložili šapitó, okolo postávajú maringotky, a ja by som si to asi ani nevšimla, keby som to každý deň nevidela z okna. Pred takými 15-timi rokmi to bolo ale iné. Vtedy som takéto veci cielene vyhľadávala. Ako každé decko. Kolotoče, cirkusy. To bol národný sviatok. Vždy som šetrila len na to. Bolo to také skvelé, že nejaké deti žili v marignotke. Nemusia chodiť do školy, myslela som si. Závidela som im.

Vo veľa cirkusoch som ako dieťa nebola, možno v dvoch. Ale bolo to skvelé. Tešila som sa na to niekoľko dní. Nasledovali celodenné prípravy, nemyslela som na nič iné, tešila som sa len na to, kedy už bude ručička na tom a tom čísle, aby sme mohli vyraziť. A potom to prišlo. Idemé! V cirkuse sme si sadli plní očakávaní do publika a s otvorenými ústami civeli ako niekto nad nami skáče tam a sem, ako kúzelník urobí niečo úžasné a ako sa vycvičené zvieratká predvádzajú v manéži. Potom sme celý unavení prišli domov, kde na nás už mama čakala s naším obľúbeným jedlom. Hranolky s kečupom. Boli sme dosť nenároční stravníci.

Teraz.

„Aha prišiel cirkus."

„Super."

„Myslíš, že sú tam aj nejaké zvieratá?"

„Dúfam, že nie, iba by z toho mali traumu."

Btw, všimol si niekto, že cirkusanti sú vždy Česi? To k tomu úplne patrí, keď začnú chodiť na tom autíčku a megafónom po česky říkat, jak nás pozývají na večerní vystoupení :)

Možno to bude znova také úžasné, keď raz vezmem na túto zábavku svoje deti. Budú sa tešiť, tak ako ja kedysi, očká im budú žiariť z takých prirodzených vecí. Z vecí, ktoré sa stali časom prirodzené pre nás, dospelých. Škoda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?