Kam nemôže čert, pošle ženu...

Autor: Agáta Mikolková | 28.7.2011 o 11:34 | (upravené 28.7.2011 o 11:50) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  1660x

... alebo, za každým úspešným mužom hľadaj krásnu a múdru ženu. Takýto pár nie je ničím výnimočným. Vzťah je ako obchod. Muž ponúka moc a žena svoju krásu. A niekedy má žena aj moc, aj krásu a muž je iba...

... inventár? Nie. Ženy majú možno mnoho spoločného s pánom pekiel, ale napriek tomu potrebujú po svojom boku niekoho, kto ich podporuje. Príklady z histórie. Potrebovala Kleopatra Marca Antonia? Moc mala už pred stretnutím s ním, krásu takisto, a predsa sa ich smrť podobá tej romantickej zo Shakespeareovej drámy Rómeo a Júlia (alebo sa smrť Rómea a Júlie podobá Kleopatrinej a Antoniovej?).

Ďalšia žena z histórie, ktorá stojí za zmienku je Xantippa. Dnes označenie pre hašterivú jaštericu. Xantippa však bola krásna a ona jediná dokázala oponovať aj takému filozofovi ako bol Sokrates. Vďaka nej možno vedel, že nič nevie.

Nech si myslí kto chce, čo chce, ženy nedokážu byť bez mužov a muži bez žien. Feminizmus dnes nemá opodstatnenie. Vznikol s cieľom emancipácie a zrovnoprávnenia. Ale dnes, keď sme si rovní, máme rovnaké príležitosti a možnosti je neopodstatnený. Čomu nerozumiem, je až prehnaná emancipácia. Ženy ako baníčky, vojačky, boxerky,...? Ok, niektoré sa tam možno naozaj vidia ako potrebné a je to ich cieľ a cesta. Aj tak nič nezmení môj názor, že je to mužská parketa. Pre mňa je to rovnako nezmyselné ako muž na materskej dovolenke.

Alebo tvrdenie, že ženy idú po chlapoch iba pre peniaze. V poriadku. Vylúčime typické zlatokopky, ktoré nehľadia na nič iné ako stav bankového konta a obsah vozovej garáže. Síce aj ony si svoje vreckové musia odrobiť, ale to je samostatná kategória na inú debatu. Napriek tomu, nie je nič prirodzenejšie ako to, že sa muž postará o ženu. Oni sú lovci a bodyguardi a my udržujeme oheň. Domov, kde nečaká dobre naladená manželka, nie je domov. To sú len štyri steny s nábytkom.

Môže sa to zdať ako old school alebo klišé. Dnes sú vo vzťahoch moderné iné vzorce. Ale prečo prevláda názor, že nemôže byť úspešná žena zároveň dobrou partnerkou? Ženy si kladú vysoké ciele a s prehľadom ich dokážu naplniť. Zvládame viac vecí naraz a tvrdenie, že sme nežnejšou polovicou ľudstva je síce príjemné, ale platí iby fyzicky. Naša psychika je porovnateľná s adamantiom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?