Voľné pojednanie o XY a XX

Autor: Agáta Mikolková | 29.1.2012 o 12:45 | (upravené 29.1.2012 o 12:54) Karma článku: 3,19 | Prečítané:  683x

Nadnesené víkendové zamyslenie na tému z lesklých časopisov o predsudkoch, ktorými nás živí spoločnosť. O dôvodoch, prečo v nás rýchlo vzplanie vášeň a zhasne pri slabučkom vetríku.

PROTIKLADY SA PRIŤAHUJÚ. Začnem z môjho pohľadu najhlúpejšou vecou akú kedy vymysleli žičliví známi. A vôbec, my sami si to vsugerujeme do šedej hmoty vždy, keď nás rozpáli niekto celkom iný ako sme my. Nie sme magnety, na protiklade nás môže priťahovať jeho inakosť, no v konečnom dôsledku aj tak zistíme, že chceme od života niečo celkom iné ako ten druhý. V prípade uzavretia svadby rozvod približujúci sa 100%-ám.

ZLOMOVÉ 3 ROKY. Ale počula som už aj o piatom a siedmom roku vzťahu, kedy sa musíte rozhodnúť ako ďalej. Záväzok na celý život alebo rozchod. To je strašný predsudok! Priznávam, viac to riešia asi ženy, ale prečo vlastne? Nemôže pár aj po 3, 5 alebo 12 rokoch žiť tak ako doteraz, keď to obom vyhovuje? Načo sa hnať do niečo na čo sme možno ani nedorástli, ale znova sa vyhovoríme na to, že „ale veď Magda, ona porodila už dávno a to je v mojom veku." Pravdepodobnosť rozchodu pri riešení tohto problému - viac ako nadpolovičná.

DIEŤA=SVADBA. Priamo nadväzuje na predchádzajúci bod. Myslím si, že dnes už väčšina moderných párov žije svoje životy, bez nutnosti byť priviazaní k ostatným rodinným príslušníkom a ich názorom. Keď si odmyslíme fakt, že svadobné šaty a tehotenské bruško nejdú k sebe, znova nenachádzam jedno racionálne ospravedlnenie takéhoto radikálneho riešenia. Rozvod o pár rokov - pravdepodobný.

ŽIADANIE NESPLNITEĽNÉHO. Do tejto kategórie spadajú nezmyselné zákazy, umelé hádky, neúprimnosť a pod. Jednoducho všetky predsudky, ktoré máme vytvorené, ako chceme aby vyzeral ten vyvolený/á a naša snaha zmeniť ho. V jeho/jej očiach sa zmeníme akurát my a to vedie, ako inak, s single životu.

Nakoniec musím dodať jednu vec, ktorá má nepochybne čo-to do seba. Výnimka potvrdzuje pravidlo. Ale výnimka to musí byť taká, ktorá nemá precedens nikde na okolí. Lebo v opačnom prípade je to len ďalšia z radu výhovoriek, ktorými držíme pokope to, čo sa malo už dávno rozpadnúť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?